21 Apr

Anksti kėlęs, jaunas vedęs nesigailėsi

Skaitytojams siūlome Aistės Vareikytės, LMC parengtą straipsnį „Anksti kėlęs, jaunas vedęs nesigailėsi“ (interviu su Giedre Bufiene). Jį kviečiame perskaityti: Jaunimogidas.ltBernardinai.lt ir 15min.lt. Antroji interviu dalis publikuojama Jaunimogidas.ltBernardinai.lt ir 15min.lt.

Lietuvių patarlės vadovaujasi blaivia nuovoka ir sveiku protu, todėl primygtinai ragina neišsišokti, visur laikytis saiko. Lietuvių ir kitų Europos tautų patarles daugiausia kūrė žemdirbiai valstiečiai. Sunkios, dažnai atšiaurios gyvenimo sąlygos suformavo atsargų santykį su aplinka, ryškų polinkį į kritiškumą ar net skepticizmą.

Sakoma, kad nesvarbu, kokį sprendimą priimsi – vis tiek gailėsiesi. Prisiminkime gerai žinomą posakį Bėda vedus, bėda nevedus, arba kitą – Nesiženijęs nebūsi, apsiženijęs pražūsi. Čia ir atsiskleidžia didžioji dilema: vieni vargai spaus nevedus, kiti užklups susituokus.

Šis straipsnis yra parengtas „Šeimos institutui“ bendradarbiaujant su partneriais vykdant projektą „Šeima kultūroje ir kultūra šeimoje“.

Nesigailesi(2)