16 Gegužė

Diskusija Tarptautinės šeimos dienos proga

Žinių radijo laidoje Dienos klausimas (2016-05-16) žurnalistas A. Perednis kalbino „Šeimos instituto“ vadovę J. Ramonienę. Laidoje buvo diskutuojama apie tai, ar reikia Lietuvoje didinti gimstamumą.

Dėl nepakankamo gimstamumo, aukšto mirtingumo ir emigracijos Lietuva yra viena sparčiausiai nykstančių šalių pasaulyje. Prognozuojama, kad po kelių dešimtmečių šalies gyventojų skaičius sieks vos 2 mln. gyventojų.

Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad nuo kitų metų planuojamas didinti neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD) turėtų paskatinti gimstamumą ir pagerinti demografinę padėtį Lietuvoje.

Tuo tarpu kitos Europos šalys imasi drąsesnių priemonių gimstamumui skatinti. Nuo balandžio mėnesio kiekviena lenkų šeima be išimties už kiekvieną vaiką (išskyrus pirmą) kas mėnesį gaus po 500 zlotų (apie 120 eurų), kurie bus mokami, kol vaikui sukaks 18 metų. Italijoje siūloma dvigubinti standartinę išmoką už vaiką, kuri mažas ar vidutines pajamas turinčioms šeimoms šiuo metu sudaro 80 eurų per mėnesį, bei mokėti dar didesnes išmokas už antrą ir paskesnius vaikus.

Kokie mūsų šeimų rūpesčiai ir lūkesčiai?

Diskusijos įrašas