Pagalba santykių krizes išgyvenančioms šeimoms

Projekto „Pagalba santykių krizes išgyvenančioms šeimoms“ tikslas – ugdyti šeimos kultūrą ir socialinę šeimos narių tarpusavio atsakomybę bei pagalbą skatinant pozityvų bendravimą šeimose, padėti šeimoms įveikti krizines situacijas.

Projekto uždaviniai:

  • suorganizuoti pagalbos grupes šeimų santykių krizes išgyvenančioms šeimoms;
  • skleisti visuomenėje žinutes – „instrukcijas“ apie kokybišką, pozityvų bendravimą šeimoje;
  • dalintis gerąja patirtimi apie krizių šeimoje įveikimą.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2016 m. rugsėjis – gruodis.

Projekto veiklos:

Projekte numatoma organizuoti šeimų grupę, skirtą suaugusiems šeimos nariams.
Tai pagalbos grupė, grįsta panašios patirties vienijamų žmonių periodiškais susitikimais. Susitikimai vyksta kartą per savaitę toje pačioje vietoje, tuo pačiu laiku. Vieno užsiėmimo trukmė – apie 2 val. Grupę sudaro 15 žmonių. Grupei vadovauja vedantysis, kuris tarpininkauja grupės dalyviams bendraujant, padėdamas kurti pakantumo ir tolerancijos atmosferą, atranda bendravimo kliūtis ir padeda jas pašalinti. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu planuojama 15 užsiėmimų.

Visi grupės nariai yra lygiateisiai, suteikiantys ir gaunantys pagalbą. Susitikimų metu žmonės dalijasi patirtimi, vieni kitus palaiko morališkai, duoda patarimus, dalijasi turima informacija, aptaria bendras problemas bei suranda efektyviausius jų sprendimo būdus, sužadina savo vidinius resursus ir išmoksta naujų sunkumų įveikimų įgūdžių. Grupės tikslas – suteikti pagalbą, palaikyti emociškai, užjausti, duoti pozityvų grįžtamąjį ryšį ir išmokti įveikti sunkumus, pasinaudojant grupės potencialu ir patyrimu.

Grupė šeimoms, kurios šiuo metu išgyvena santykių krizę (rugsėjo 7 d. – gruodžio 14 d.)
Daugiau informacijos: visiemskartu@gmail.com; 8-675-79964 Kristina.

Projekte numatyta pateikti tam tikras žinutes – „instrukcijas“, kaip pagalbą šiuolaikiniam, bėgančiam, skubančiam, vartojančiam žmogui. Instrukcijas, kad gali būti ir kitaip, nei yra dabar. Kad galime rasti (ir turime rasti) laiko tikram bendravimui su artimaisiais. Kad turime kalbėtis, pasakyti ir išgirsti.

Žinutės bus verčiančios sustoti ir bent šiek tiek pagalvoti, kad gali būti kitaip. Ir kaip tas „kitaip“ atrodys, priklauso nuo kiekvieno mūsų. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu numatyta parengti ir išplatinti 3 žinutes – „instrukcijas“.

seima_kartu_su-visais-logais zinute_2

Jei šeimą ištiko krizė, yra kelios išeitys. Viena – išsiskirti. Kartais, tai iš tiesų būna būtina. Tačiau akivaizdu, kad to griebiamasi gerokai per dažnai, pasiduodama mitui, kad po krizės atnaujinti santykius neįmanoma. Žinoma, tai jau kitas kelias. Gerokai sunkesnis. Specialistai tvirtina, kad net patys neperspektyviausi santykiai kartais tampa net labai perspektyviais.

Todėl projekte numatyta gerosios patirties sklaida, kuria siekiama padrąsinti šeimas siekti įveikti krizes, ieškoti kūrybingų iššūkių sprendimo būdų, vengti užsisklendimo, savęs gailėjimosi ir kitų į problemos sprendimą nevedančių praktikų.
Projekto įgyvendinimo metu numatoma parengti straipsnius pagal interviu su krizių įveikimo kelyje esančiomis ar jau išmokusiomis krizes įveikti šeimomis.

Straipsnis „Šeima krizėje: istorijos pabaiga ar nauja galimybė?“
Straipsnis Laukti negalima veikti

Projektą iš dalies finansuoja:

SADM

 

linija

 

 

Projekto partneriai:

SI-logo-RGB-Web-mazdsames     kartusaldu