Šeimos politikos formavimas

Šeimos stiprinimo įstatymas
Įstatymo tikslas – įtvirtinti teisinių nuostatų sistemą, užtikrinančią sudarymą sąlygų, padedančių kurti, išsaugoti bei stiprinti šeimą, kaip palankiausią aplinką vaikui augti ir vystytis. Įstatymo projektas pirmą kartą viešai pristatytas Seime 2015 m. gruodžio 17 d., o 2016 m. vasario 5 d. Seime įvykusioje diskusijoje „Šeimos stiprinimas Lietuvoje – svajonės ar būtinybė?“ aptartas su šeimų organizacijų, savivaldybių atstovais, mokslininkais ir politikais.

2016 m. balandžio 7 d. įstatymo projektas įregistruotas Seime.

2016 m. gegužės 12 d. Šeimos stiprinimo įstatymo projektui ir lydinčiajam Seimo statuto „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo statuto Nr. I-399 135 straipsnio 3 dalies pakeitimo“ projektui pritarta po pateikimo. 2016-05-12 balsavimo dėl Šeimos stiprinimo įstatymo projekto pateikimo svarstymui analizė

2016 m. spalio 5 d. Vyriausybė iš esmės pritarė įstatymo projektui. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016-10-05 nutarimas Nr. 1001 „Dėl Lietuvos Respublikos šeimos stiprinimo įstatymo projekto Nr. XIIP-4255“.

2016 m. spalio 25 d. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nusprendė pasiūlyti pagrindiniam komitetui grąžinti projektą iniciatoriams patobulinti, atsižvelgiant į Seimo kanceliarijos Teisės departamento, Vyriausybės bei Seimo narių pastabas ir pasiūlymus. Lietuvos Respublikos Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (papildomo) išvada dėl Lietuvos Respublikos šeimos stiprinimo įstatymo projekto (Nr. XIIP-4255).

2016 m. lapkričio 2 d. Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas iš esmės pritarė projektui ir nusprendė pasiūlyti pagrindiniam komitetui jį tobulinti atsižvelgiant į Seimo kanceliarijos Teisės departamento, Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Seimo narių pastabas ir pasiūlymus, kuriems komitetas pritarė. Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (papildomo) išvada dėl Lietuvos Respublikos šeimos stiprinimo įstatymo projekto (Nr. XIIP-4255).