2015-06-18 įvyko baigiamoji diskusija:
- Informacija žiniasklaidai po diskusijos (2015-06-19): Šeimos politikos klausimus skirtingai mato net Vyriausybė
- Diskusija buvo transliuojama DelfiTV ir scena.lt (2015-06-18 d., nuo 15 val.). Diskusijos video įrašas: http://www.scena.lt/lt/event?rid=10216
- Kvietimas į baigiamąją diskusiją, kurioje buvo apibendrintos vykusios nevyriausybinių organizacijų atstovų, mokslininkų, politikų bei valdininkų diskusijos ir pateiktas atsakymas, koks turėtų būti šeimos politikos tikslas.
- Informacija žiniasklaidai – viešas kvietimas į diskusiją (2015-06-15): Koks turėtų būti šeimos politikos tikslas Lietuvoje?
2015-06-05 įvyko politikų ir valdininkų diskusija:
- Informacija žiniasklaidai po diskusijos (2015-06-05): Politikai: Lietuvoje neaišku, kas yra šeima
- Diskusija buvo transliuojama Seimo interneto svetainėje (2015-06-05 d., nuo 10 val.). Diskusijos video įrašas:
- Kvietimas į diskusiją, kurioje dalyvavo politikai, valdininkai, formuojantys šeimos politiką.
- Informacija žiniasklaidai – viešas kvietimas į diskusiją (2015-05-29): Seime vyks diskusija apie šeimos politikos tikslus Lietuvoje
2015-05-28 įvyko mokslininkų diskusija:
- Informacija žiniasklaidai po diskusijos (2015-05-29): Mokslininkai: Lietuvoje užtikrinamos ne šeimos, o individų teisės
- Kvietimas į diskusiją, kurioje dalyvavo mokslininkai, besidomintys ir tyrinėjantys šeimos politikos formavimą ir įgyvendinimą, su šeimos politika susijusių NVO veiklą.
- Informacija žiniasklaidai – viešas kvietimas į diskusiją (2015-05-26): Mokslininkai diskutuos apie šeimos politikos tikslus
2015-05-20 įvyko nevyriausybinių organizacijų atstovų diskusija:
- Informacija žiniasklaidai po diskusijos (2015-05-21): NVO: Lietuvoje nėra aiškaus šeimos politikos tikslo
- Diskusijos video įrašas:
- Kvietimas į diskusiją, kurioje dalyvavo nevyriausybinių organizacijų atstovai.
- Informacija žiniasklaidai – viešas kvietimas į diskusiją (2015-05-14): Kokiam šeimos politikos tikslui pritaria Lietuvos visuomenė?
Bendra projekto informacija ir viešinimas:
- 2015-05-25 radijo laida: kaip kinta šeimos politika Lietuvoje?
- 2015-07-03 straipsnis: „J. Ramonienė: Šeimos politikos tikslą reikia įvardinti aiškiai ir visuomenei suprantamai“
PROJEKTO APRAŠYMAS
Kontekstas. Šeimos politika, kaip ir bet kuri kita viešoji politika, turi būti tikslinga. Turi būti nustatytas visuomenei naudingas tikslas, kurio siekiama pasitelkiant šeimos politikos priemones. Deja, iki šiol visuomenė nemato šeimos politikos naudos, nes šeimos politika yra atsitiktinių sprendimų, susijusių su šeima, priėmimas, o diskusijos apie šeimą, šeimos politiką, šeimos sąvoką, tapo ne visus vienijančiu, bet visuomenę skaldančiu veiksniu.
Projekto tikslas – inicijuoti paieškas tokio šeimos politikos tikslo, kurio siekti būtų suinteresuota pati visuomenė, ir tokios šeimos politikos, kurią būtų įmanoma realiai įgyvendinti, nes dauguma visuomenės narių suprastų jos reikalingumą.
Projekto veiklos. Tikslui pasiekti pasirinktas viešųjų diskusijų formatas. Šiandien demokratinėse šalyse vieši debatai, diskusijos – įprastas būdas visuomenei išsiaiškinti jai svarbius klausimus. Diskusijų metu išsakomos nuomonės bei jas paremiantys, pagrindžiantys argumentai. Numatyta organizuoti ciklą diskusijų, kuriose visapusiškai aptariamą temą gvildens:
- Šeimų, tėvų, vaikų gynimo, jaunimo, su šeimomis ir šeimoms dirbančių, moterų nevyriausybinių organizacijų atstovai.
- Šeimos politikos formavimą ir įgyvendinimą, su šeimos politikos sritimi susijusių organizacijų veiklą tyrinėjantys mokslininkai.
- Politikai ir valdininkai, veikiantys šeimos politikos srityje.
Projektą baigti numatoma apibendrinančiąja diskusija, į kurią kviečiami viso diskusijų ciklo dalyviai, ekspertai.
Renginius ves moderatoriai, diskusijas stebės ir apibendrins nepriklausomi ekspertai. Renginius ketinama transliuoti tiesiogiai. Vėliau renginių įrašai talpinami tinklapyje, socialiniuose tinkluose ir populiarinami.
Siekiami rezultatai:
- Sieksime, kad diskusijose dalyvautų viešai skirtingas pozicijas dėl šeimos sampratos, šeimos politikos tikslo deklaruojantys, ginantys ar net propaguojantys asmenys, organizacijų ir institucijų atstovai.
- Sieksime susitarimo ieškodami kompromisų per dialogą ir bendradarbiavimą.
- Sieksime, kad renginius galėtų stebėti kuo platesnė ir įvairesnė auditorija.
- Sieksime diskusijas baigti konkrečiais pasiūlymais. Pasiūlymų formulavimui bus pasitelkti ekspertai, kurie stebės diskusijas, jas apibendrins, pateiks savo įžvalgas.
Projektą iš dalies remia LKRŠ.