22 Dec

Visuomenei pristatytas Šeimos stiprinimo įstatymo projektas

Seimas20151217Seime gruodžio 17 d. vyko Šeimos stiprinimo įstatymo projekto pristatymas šeimų, tėvų, jaunimo, žmogaus teisių ir vaiko teisių gynimo, kitų nevyriausybinių organizacijų, įvairių mokslo institucijų atstovams. Susitikime dalyvavę didžiausių skėtinių šeimų organizacijų atstovai pritarė šiai iniciatyvai ir pabrėžė, kad tai ilgai lauktas projektas.

Siekdama ilgalaikių teigiamų demografinių pokyčių ir šeimos padėties pagerinimo, įstatymo projektą parengė Seimo parlamentinė grupė „Už šeimą“, bendradarbiaudama su VDU Santuokos ir šeimos studijų centru ir viešąja įstaiga „Šeimos institutas“. Įstatymo tikslas – įtvirtinti teisinių nuostatų sistemą, užtikrinančią sudarymą sąlygų, padedančių kurti, išsaugoti bei stiprinti šeimą, kaip palankiausią aplinką vaikui augti ir vystytis.

Šeimos stiprinimo įstatymo projektas parengtas atsižvelgiant į šeimų ir nevyriausybinių organizacijų paraginimus, kad valdžios institucijoms reikia imtis priemonių, kurios iš esmės gerintų šeimų padėtį, skatintų susilaukti vaikų, kurtų šeimoms palankią aplinką.

Visuomenė kviečiama aktyviai įsitraukti į įstatymo projekto tobulinimą ir diskusijas, kad pavasario sesijoje parlamentinės grupės nariai galėtų užregistruoti suderintą ir daugelio lūkesčius atitinkantį atnaujintą įstatymo projektą.

Susipažinti su Šeimos stiprinimo įstatymo projektu galite https://www.seimos.org/seimos-stiprinimo-istatymas.

Pastabas ir pasiūlymus įstatymo projektui (2015-12-14 redakcija) prašome iki sausio 31 d. teikti elektroniniu paštu: eimante.dauksaite@lrs.lt ir jolanta.ramoniene@seimos.org.